Modtagere

I GF er vi meget glade for, at så mange mennesker sammen med os har sat fokus på det overskud, vi giver til hinanden.

Her kan du se alle modtagerne. Der kommer enkelte flere modtagere til, som endnu ikke har modtaget tak. Tillykke til dem alle sammen. 

(Postnummer)

Acaciavej - Vores forening (AVF) (1870)
Daniella Jørgensen (2100)
Maiken Agger Tømming Larsen (2100)
Foreningen Medic Team KBH (2400)
KFUM København Håndbold (2400)
Susan Rasmussen (2500)
Foreningnen AS United (2500)
Nina Baun (2500)
Anna-Lise Morthorst (2610)
Esther Nejstgaard (2610)
John Jensen (2630)
Morten Quist (2630)
BSI (2660)
Tina Hansen (2670)
Jette Nielsen (2670)
Ocean City Square Dancers (2680)
Ole Vesterlund, Hyltebjerggård (2720)
Dennis Egevang (2730)
Karen Frampton (2730)
Vibeke Arvidson (2740)
Michael (2750)
Frank Grimstad (2770)
AB Tårnbys U14 hold (2770)
Sus Nielsen Hjortespring Golfklub + Herlev Ishockey (2730)
Monika Lisbeth Petersen (2791)
IF Limone (2800)
Hjemmeplejen i Lundtofte – Det kørende personale (2800)
Sannie Bangsbo (2880)
Birgit Merete Henriksen (2970)
Henny Johansen (2970)
Min nabo Pia Warnich (3000)
Morten Senniksen - Formand i Ålholm Håndbold (3400)
Holdleder Superveteran Farum BK, Jesper A Dalhus (3520)
Kollegerne i Børnehuset Kildeholm ( 3600)
Inger Margrethe Stubbergaard (3630)
Inger Margrethe Stubbergaard (3630)
Kurt Nielsen, Stenløse Bulls Softball ( 3660)
Ungdomsspillerne i Stenløse Badminton Klub (3660)
Botan Musa (4000)
Kulturhuset Cosmos i Viby (4130)
Anja Lund Snitgaard (4241)
Inger Hansen fra Forsamlingshuset Enigheden (4262)
Sonja Rasmussen (4281)
Anna Grethe Jørgensen i Dianalund (4293)
Poula Hansen i Dianalund (4293)
Bedstes Cafe (4370)
Bettina Eriksen for Kalundborg Hockey Klub (4400)
Røsnæs udvikling og beboerforening (4400)
De frivillige på Cafe Habibi i Jyderup (4450)
Aggersvoldstiens Laug i Svinninge (4520)
Søren Wester (4600)
Rikke Glückstadt Eriksen + KFUM spejderne Stevns-Nord (4600)
Helle Røtting + Røde Kors Julehjælp + Familienetværket + Rishøj IF Svømmeklub (4600)
Jørgen Gutfelt + Solbakken Pensionist Klub (4600)
Antine Jensen (4640)
Karise Håndværker- og Borgerforening (4653)
Holmegaard Glasværks Fodboldklub/ Thomas Juncker og Karina Gotfredsen (4684)
Marlene Pejtersen (4684)
Michelle Hjørlunde Andersen (4700)
Lokalrådet for Vestmøn (4792)
Jette Larsen, Kræftens Bekæmpelse (4800)
Joanna Tjørneland, Nr. Vedby Skoles autismeklasse (4840)
Kirsten Johansen, Røde Kors’ Vågetjeneste (4900)
Åbent Center i Holeby (4960)
Sakskøbing Gymnastiks bestyrelse (4990)
Kano & Kajakklubben Odin (5000)
René Gøttler Nielsen (5000)
Jørgen Andersen (5000)
Metin Eker(5000)
DIS Odense(5250)
Mette Fløjborg (5250)
Marie Hertz Søby (5260)
Helle og Troels Møller (5260)
Helle Haundrup Fjellerup (5463)
Friplejehjemmet Lillebælt (5500)
Karen Johnsen(5500)
Lone Kragh(5500)
Kim Bennedsen (5500)
Søren Stein Brinck (5500)
Annette Søby (5631)
”De gule hjælpere” (5690)
Jakob Krogh (5700)
Heidi Panum Thorsbjerg (5863)
Margit & Ib Buch Hansen (5884)
Troels Elnegaard (5953)
Seest Samling (6000)
Ulrik og Dina Sigumfeldt (6000)
Rasmus Arpe Sørensen (6000)
Lisbeth Hinge Pedersen (6000)
Ida Jørgensen fra Kolding Madhjælp (6000)
Jens Lassen (6051)
Aller Sogns Ungdoms- og Borgerforening (6070)
Starup UIF (6100)
Asger Wolf (6100)
Foreningen Syg I Haderslev (6100)
Charlotte Køehn (6100)
Carl Skøtt (6100)
Rasmus Østergaard Nielsen (6100)
Freddy Nielsen, Klokkedal 4 (6100)
Foreningen Ringgården (6500)

Benny Møller (6500)
Knud Skovgaard (6500)
Jane Jessen fra Hammelev Sport-genoptræning-glad motion (6500)
HSUF Hammelev (6500)
Frivillige i Agerskov Fristed og IT hus (6534)
Nødbehandlere/akutberedskabet i Sommersted (6560)
Skodborg Parkrock og Skodborg Idrætsforening (6630)
Ellinor Jensen - Øster Lindet Koret (6630)
Holsted Speedwayklub (6670)
Sheila (6700)
Thomas Nielsen (6705)
Kirsten Kenne (6710)
Junior Afd. Breinholtgård Golf (6710)
Jørgen Kræfting (6710)
Lis Moth Nielsen, Odd Fellow Logernes Julekurvudvalg (6710)
Grethe Falck Smedegaard (6715)
Cyklens Venner (6720)
Morten Ole Hansen (6740)
Ribe Jiu Jitsu (6760)
Bjarne Steiner (6760)
Skubber holdet v Carolineparken (6800)
Beboervennerne (6940)
Børns voksenvenner Ringkøbing (6950)
Dyrenes beskyttelse (6973)
Støtteforeningen Lyng Rollespil (7000)
Vejen til frihed - foreningen bag Værestedet Solstrålen i Fredericia (7000)
Mogens Sandbæk (7000)
Sonja Christiensen (7000)
Brejning Lystbådehavn (7080)
Vejle Bueskyttelaug (7100)
Lisbeth Mikkelsen (7160)
Nis Erik Philipsen (7171)
Michael Jørgensen (7200)
Rene Dahl (7321)
Give Atlet Klub (7323)
Urban Street Zone Brande (7330)
Linda Holmgaard Poulsen (7400)
Asger Kristensen Herning Orienteringsklub (7400)
Herning Rideklub (7400)
Bo Thomasen (7400)
Jens Bitsch fra Ikast Håndbold (7430)
Majbrit og Orla Nielsen (7441)
Frivillige på Kastaniegården (7490)
Henning Nielsen (7490)
Morten Damsgaard fra Rugbyklubben (7500)
Ole Kristensen (7540)
Min gode ven og nabo Ryan Jensen (7600)
Bodil Marie Melchiorsen (7600)
Sjørring Rideklub (7700)
Jesper Wittrup og Mads Bjørnå fra NASA (windsurf børn/ungdom) (7700)
Villy Rønn, Cafe solstrålen (7700)
Inga Damsgaard (7700)
Jan Sunesen (7700)
Kollegerne på Psykiatri og Rusmiddel i Skive (7800)
Joan Kibsgaard Kildahl (7830)
Casper Brogaard Christensen (7870)
Brian Larsen (7870)
Jane Andersen (7900)
Eva Madsen (7900)
De frivillige til Skaldyrfestival (7900)
Cafe Perlens frivillige medarbejderen (7900)
Gurli Vester Boll (7900)
HF Mors Special Olympics (7900)
Vivi Lank - formanden i MMCKs kone (7950)
Lynghjælperne v/Sejs-Svejbæk Kirke (8600)
Projekt Højvangen, Charlotte Strandgård og Peter Gregersen (8660)
Fodboldtræner Morten Brænder (8680)
Sejet Borgerforening (8700)
Morten Voigt Hansen (8700)
Torben Tjerrild (8700)
Kattrup Forsamlingshus (8732)
Rask Mølle Borgerforening (8763)
Linda Bang Hansen (8766)
Iben Kristensen (8800)
B&U Dans Viborg (8800)
Foreningen "Jul på Børnehjemmet" (8800)
Thomas Dahl (8900)
Jacob Jørgensen (8920)
Bent Mathiesen (8940)
Preben Nielsen (8940)
Vorup FB Håndboldafdelingen v/Inge Rønne (8960)
Lars Bjerre-Harpøth (8981)
Martin Juul Hansen (9632)
TUBA Hjørring (9800)
Alice Hansen og Jørn Spelling (9900)
Laura Anderson, Frederikshavn Blackhawks (9900)
Frederikshavn Frivillige Mentorer (9900)
Etableringshjælp for voldsramte kvinder (9900)
Sanne Lykke Wennerwald og Sara Josefine Børjesson (9900)
Bodil Ruth Keller (9900)
Monika Andersen, Jobcenter Randers
Lykke Frydendall, Amaliehaven Plejecenter
Jens Kristian Jensen, Pensioneret kedelsmed fra OUH
Birthe Sanderhof, Horsens Sygehus, Røntgen afd.