Velkommen til GF Pharma/Novo
10 % i samlerabat
Når du tegner minimum 3 private forsikringer i GF, får du 10 % i samlerabat (gælder ikke bil-, veteranforsikring og GF Lønsikring).
Særlige fordele for 0 kr.
Som medlem i GF får du adgang til lokale fordele i din GF-klub samt særlige medlemsfordele. Fx fri adgang til Læge 365 – online læge alle dage året rundt.
Hvem er GF Pharma?
Vi er en blandt mange forsikringsklubber i GF Forsikring. Ideen er at ansvarsbevidste mennesker søger sammen i et forsikringsfællesskab og deler overskuddet, når årets skaderegnskab er gjort op.
Dine ”kontante” fordele i GF Pharma er:
- Du kan tilkøbe billig autohjælp for kun 200 kr. om året – SOS autohjælp
- Du får overskudsdeling på din bilforsikring. I 2025 bliver forskudspræmien nedsat med 13 %
- Du får også overskuddet tilbage på alle andre forsikringer. I 2025 bliver forskudspræmien nedsat med 1 %
- Du får del i overskuddet selvom du har haft en skade, da princippet om en for alle, alle for en, gælder hos os. Det vil sig, at selvom du har haft en skade i årets løb, så får du alligevel del i årets overskud. Skulle der et enkelt år være underskud, mærker du ikke noget til det.
Bliv ringet op og få et tilbud
